Jaworski i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych świadczy kompleksową obsługę prawną zarówno polskim jak i zagranicznym klientom korporacyjnym oraz klientom indywidualnym. Naszą domeną jest prawo spółek, jak i wszelkie sprawy korporacyjne (prawo prywatne gospodarcze) ale także kwestie regulacyjnej (prawo publiczne gospodarcze). Doradzamy w kwestiach podatkowych, w tym pomocy publicznej.

Dodatkowo naszą specjalizacją od wielu lat jest prawo lotnicze – zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Aviation Experts.

Profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie w połączeniu z energią i kreatywnością prawników pracujących w zespole, dają nieszablonowe podejście do każdej sprawy oraz dużą elastyczność w świadczeniu usług. Wyróżniają nas WSPÓLNE ZASADY do których zaliczamy Zaufanie, Bezpieczeństwo i Transparentność.

Dzięki ścisłej współpracy z ekspertami z dziedziny finansów, bankowości, podatków i public relations jesteśmy w stanie sprostać wszelkim wyzwaniom, jakie stawia dzisiejszy rynek usług prawniczych.

Możesz być pod naszą ochroną.

Mecenas Michał Jaworski

Radca prawny i menadżer z 20-letnim doświadczeniem zawodowym w biznesie, administracji publicznej, obsłudze prawnej podmiotów prywatnych zarówno jako in-house lawyer, jak i partner jednej z największych kancelarii prawnych w Polsce (Forystek i Partnerzy) oraz współwłaściciel własnej firmy prawniczej, menadżer w międzynarodowej korporacji (Ahold Central Europe), członek zarządu spółki sektora lotniczego w Polsce (Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach), członek międzynarodowego stowarzyszenia prawniczego Worldwide Airports Lawyers Association; Laureat FORBES Profesjonaliści 2013, a także sędzia arbitrażowy. Prokurent Radia Kraków, pełnił także rolę Head of Legal spółki sektora lotniczego. Ukończył studia Executive MBA, posiada tytuł MBA (akredytacja EFMD) uczelni Krakowska Szkoła Biznesu UEK (CSB),  EM Normandie Business School, AESE Business School, ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 Radca prawny Marcin Süss

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (praca magisterska obroniona w Katedrze Prawa Cywilnego UJ). Od 2009 roku członek Okręgowej Izby Radców prawnych w Krakowie.

Posiada bogate doświadczenie w reprezentacji podmiotów gospodarczych, organów administracji publicznej oraz osób fizycznych przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi. Wszechstronne umiejętności, niezbędne w codziennej pracy radcy prawnego, zdobywał m.in. współpracując z licznymi kancelariami radcowskimi, adwokackimi i komorniczymi, a także pracując jako prawnik w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Krakowie. W swojej pracy zawodowej interes Klienta stawia zawsze na pierwszym miejscu.

Specjalizuje się w prawie cywilnym (ze szczególnym uwzględnieniem prawa zobowiązań), postępowaniu cywilnym, prawie gospodarczym oraz prawie pracy.

Radca prawny Adrianna Suszyło-Żmuda

Radca prawny, absolwentka administracji oraz prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2022 roku ukończyła szkolenie w ramach aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, a w 2023 roku uzyskała pozytywny wynik egzaminu radcowskiego. Studia na kierunku administracja ukończyła w 2016 roku obroną pracy magisterskiej pt. „Charakterystyka i ochrona autorskich dóbr osobistych twórców utworu audiowizualnego”. Studia prawnicze ukończyła w 2019 roku, broniąc pracę magisterską pt. „Ochrona mody na gruncie prawa własności intelektualnej”. 

Od 2016 roku zdobywa doświadczenie zawodowe w ramach współpracy z krakowskimi kancelariami. Od 2019 roku specjalizuje się w prawie pracy oraz świadczy usługi bieżącej obsługi prawnej na rzecz przedsiębiorców oraz osób fizycznych. W zakresie jej zainteresowań naukowych oraz zawodowych mieści się prawo pracy oraz prawo własności intelektualnej, w szczególności prawo autorskie. 

Współpracę z kancelarią rozpoczęła w 2021 roku. Zajmuje się bieżącą obsługą przedsiębiorców oraz osób fizycznych, doradztwem z zakresu indywidualnego i zbiorowego prawa pracy oraz reprezentuje klientów Kancelarii w sporach przed Sądami Pracy.

 

Wojciech Firek

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w dziedzinie nauki prawne, wykonawca projektu badawczego finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki (PRELUDIUM BIS 4), współpracownik Centrum Interdyscyplinarnych Studiów Konstytucyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego (2020/2023), absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (2022). Absolwent II stopnia Akademii Liderów RP oraz szkoły prawa gospodarczego „Magic Circle Training by Linklaters”. Autor publikacji z zakresu prawa konstytucyjnego i partycypacji obywatelskiej (ORCID). Prezes Stowarzyszenia Demokracja w Praktyce.

Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym oraz sporach sądowych. Jego zainteresowania obejmują również zagadnienia z obszaru prawa konstytucyjnego i administracyjnego oraz problematyki społeczeństwa obywatelskiego.    

Posługuje się językiem angielskim. 

Sylwia Galska-Pelc

 

Absolwentka Wydziału Politologii na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Od 2010 roku zajmuje się obsługą administracyjną firm, a od 2014 obsługą administracyjno-księgową kancelarii prawnych. Posługuje się językiem angielskim.

Klaudia Światłowska

Absolwentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2023 roku zajmuje się obsługą administracyjną firm oraz administracyjno-księgową kancelarii prawnych.W wolnych chwilach zajmuję się fotografią portretową oraz plenerową.

Posługuje się językiem angielskim.

Katarzyna Siejka